Wol of strengen omvormen tot een handige bol met makkelijke start doe je met een wolwinder of wolmolen. Zelf bollen draaien kan je doen om de wol in kleinere hoeveelheden te verdelen, om restjes garen opnieuw tot een bol te winden of omdat het gewoon makkelijker breien is.
Als de bol is gemaakt kan je vanuit het middelpunt het garen gebruiken en zal het garen steeds gelijkmatig onder dezelfde spanning kunnen worden verwerkt. De bol zal ook mooi stil blijven liggen. Hierdoor is het bijvoorbeeld ook super handig om met meerdere draden tegelijk te werken. Dit is het geval bij jacquard breiwerk.
Bij Wolnut verkopen we wolmolens en haspels. Kijk naar het filmpje hieronder. We tonen hoe je een wolwinder kan bedienen en welk resultaat je er mee bekomt.
Een kleine wolmolen is geschikt voor het oprollen van garen tot een gewicht van 50 of 100 gram. Hoe dikker de draad hoe groter de bol zal worden en hoe meer plaats er nodig is op de wolwinder klos.
Wil je strengen op de wolmolen opwinden maak dan gebruik van een handige haspel.




